Київспецтранс

Блог

Заява ПрАТ Київспецтранс стосовно зупинки роботи полігону

Заява ПрАТ Київспецтранс стосовно зупинки роботи полігону

Сьогодні, 27 липня 2021 року, співробітники Служби безпеки України загальною чисельністю близько 30 чоловік прибули на полігон ТПВ №5 для виконання слідчих дій, створивши умови, які не дозволяють полігону функціонувати в штатному режимі щодо захоронення відходів.

 

Стосовно ситуації, яка склалася, у компанії вважають за необхідне заявити про наступне:

 

Полігон №5 є об’єктом критичної інфраструктури, який забезпечує санітарну очистку міста Києва, міст Обухів, Українка, населених пунктів Обухівського району Київської області. Безперестанне утворення громадянами побутових відходів вимагає цілодобової та безперервної роботи підприємства. Збої у роботі по прийняттю відходів на захоронення невідворотно вплинуть на порушення графіку вивезення побутових відходів від житлових будинків столиці та передмістя.

 

Таким чином, Київспецтранс вимушений повідомити про можливі погіршення санітарно-епідемічної ситуації у місті Києві та Київському регіоні, що з урахуванням аномальної літньої спеки, яка спостерігається у ці дні, може з великої долею ймовірності спричинити екологічну катастрофу з непередбачуваними наслідками.

 

Особливий подив викликає той факт, що слідчі СБУ вбачають у діях службових осіб ПрАТ Київспецтранс стосовно захоронення відходів на полігонах №5 та №6 ознаки кримінального правопорушення за статтею 441 КК України «Екоцид». В той же час очевидно, що невивезення побутових відходів з-під житлових будинків на полігон, в умовах відсутності альтернативних місць для видалення відходів, створить реальну, а не надуману санітарно-епідемічну загрозу для здоров’я громадян.

 

Нагадаємо, що Полігон № 5 у с. Підгірці є єдиним в Україні полігоном, обладнаним системою збору та переробки фільтрату, та одним з небагатьох, захищених та оснащених для прийому твердих побутових відходів. Київспецтранс – єдина у Києві компанія, яка має ліцензію на право провадження господарської діяльності із захоронення побутових відходів, до того ж вона вперше в державі розпочала рекультивацію полігону №5. Якщо звинувачувати у екоциді Київспецтранс, то що тоді говорити про більше тридцяти тисяч санкціонованих та несанкціонованих звалищ, які є на території України?

 

ПрАТ «Київспецтранс» наголошує, що діє виключно в рамках українського законодавства. Все це не важко перевірити звичайним способом, не створюючи побутових проблем киянам і не наражаючи їх на небезпеку. Ми багато років працює у режимі максимальної відкритості і завжди сприяємо контролю з боку громадськості та всіх компетентних державних органів.

 

Вимагаємо від усіх зацікавлених сторін докласти зусилля для відвернення загрози екологічної катастрофи та забезпечення нормальної життєдіяльності міста Києва та Київської області.

 


Інші публікації