Київспецтранс

Блог

Перша карта полігону №5 повністю накрита грунтом і щебенем

Перша карта полігону №5 повністю накрита грунтом і щебенем

Рік, що закінчується, став роком, коли позитивні зміни на полігоні №5 набули, нарешті, потрібної динаміки.

Станом на кінець грудня бетонні роботи на підпірній стінці, що на другій карті, досягли проектних відміток. Після того, як знімуть опалубку, ще буде здійснена підсипка ґрунту під підпірну стінку і доведена до проектної відмітки висота дамби другої карти. Зараз виконуються роботи по влаштуванню напірних трубопроводів для перекачки фільтрату від нової насосної станції до очисних споруд. Також у колодязях монтується запорна арматура трубопроводів, якими фільтрат буде прямувати з тіла карти на нову насосну станцію.

На будівництві дамби першої карти відповідно до проекту виконуються роботи по влаштуванню з бутового каміння основи упорної призми. Також, наскільки дозволяють погодні умови, ведеться насипка самого тіла дамби. При цьому, виміри щільності укладки ґрунту проводяться регулярно.

По проекту рекультивації першої карти на цей час закінчено виположування та накриття грунтом і щебенем останніх не накритих секторів – 1-го та 6-го. Таким чином, грунтом і щебенем накрита вся поверхня карти за виключенням технічних ділянок, які використовуються для проїзду та розвороту техніки. Також у західній частини карти розпочалися роботи по укладанню фільтратного дренажу.


Інші публікації