Київспецтранс

Блог

Київські міська та обласна адміністрації підписали меморандум про співпрацю у сфері управління відходами

Київські міська та обласна адміністрації підписали меморандум про співпрацю у сфері управління відходами

На полігоні твердих побутових відходів у Підгірцях сьогодні вранці була рекордна кількість преси та гостей. Вперше між КМДА та Київською обласною державною адміністрацією підписано меморандум про співпрацю у сфері управління відходами. Підписали його мер Києва Віталій Кличко та новий голова КОДА Олексій Чернишов.

Полігон у Підгірцях – найбільший в Україні та один з небагатьох, де є захисні споруди, які убезпечують навколишні землі, а також єдиний, де функціонує система очистки фільтрату. Після невеликої презентації діяльності полігону, яку провів Андрій Грущинський (ПРАТ Київспецтранс) усі присутні мали змогу побачити, як працюють переробні потужності для фільтрату. Німецьке обладнання, яке працює за технологією зворотнього осмосу продемонстрував Павло Стендер (компанія Ecosoft).

У середньому за рік на полігоні захоронюється 550 тисяч тон відходів із загальної кількості 1 млн 348 тис тон, що утворюються у місті Києві. 10% відходів, що захоронюються на полігоні - це відходи, що генеруються в області. Тож, якщо ми говоримо про рекультивацію полігону у Підгірцях (приблизно упродовж 2-3 років), то і столиці, і області варто вже зараз подбати про цивілізоване управління відходами, раціональне використання ресурсоцінних компонентів відходів та переробні потужності. Тож дуже доречним є рішення міста та області об’єднати свої зусилля в управлінні відходами.

На короткому брифінгу, що передував підписанню меморандуму, Віталій Кличко зазначив, що місту і області конче необхідно розвивати сміттєпереробну галузь, бо лише це дасть можливість припинити захоронювати таку велику кількість змішаних побутових відходів на полігонах. Олексій Чернишов додав, що разом вони зможуть знайти місця для розташування переробних потужностей та нових сучасних полігонів, залучити кошти та підібрати технології переробки.

Після підписання меморандуму про співпрацю, Олексій Чернишов подарував Віталію Кличку мед, який він привіз із екологічного центру у Кракові, розташованого на місці старого рекультивованого полігону.

На зустрічі були присутні також представники органів місцевого самоврядування та громад сіл, що розташовані навколо полігону – Підгірців, Великих та Малих Дмитровичів, Ходосівки, Гвоздова. Після підписання меморандуму жителі навколишніх сіл мали змогу поставити запитання. Найбільше місцеву громаду цікавить питання термінів закриття полігону у Підгірцях та, відповідно, термінів будівництва містом та областю переробних потужностей і нових полігонів.

Торкнулися і питання законопроектів, прийняття яких має стати першим кроком від поводження із відходами до управління ними!

Громадська ініціатива Kyiv Green City


Інші публікації