Київспецтранс

Блог

Експерти японського агентства JICA відвідали полігони №5 і №6

Експерти японського агентства JICA відвідали полігони №5 і №6

Представники Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) відвідали полігон твердих побутових відходів №5 і полігон будівельних та великогабаритних відходів №6 у рамках проекту «Розвиток компетенцій для налагодження управління муніципальними відходами в Україні».

Метою чергового візиту японських фахівців стала оцінка змін, що відбулися на полігонах з часу їх попередніх відвідин.

Делегація на чолі з головним радником Експертної групи JICA Шунго Соеда оглянула обидва об’єкти та поспілкувалася з керівництвом компанії-оператора. Голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Андрій Грущинський розповів про стан справ на полігонах, проекти, які здійснюються там спільно зі столичною владою, та відповів на запитання експертів.

Гостей зокрема цікавив хід реалізації проекту рекультивації полігону ТПВ №5.

«Я був вражений тим, що побачив і дуже позитивно оцінюю зміни на полігоні, - заявив пан Шунго після ознайомлення з виконаними роботами. - У 2018 році нам розповідали, які на той момент були плани щодо п’ятого полігону і от зараз ми бачимо, як ці плани реалізовуються на практиці».

Підводячи підсумки візиту, Шунго Соеда зазначив, що задоволений побаченим. «Загальне враження: дуже добре. На належному рівні керівництво полігонами і позитивне враження справляють заходи міської адміністрації та Київспецтрансу щодо цих полігонів», - сказав він.

«Окремо хочу відмітити, що був дуже вражений тим, наскільки інформаційно відкритим є п’ятий полігон, наскільки кращою і прозорішою стала комунікація полігону і КМДА з громадськістю», - додав голова делегації.

Щодо недоліків у поводженні з відходами головний радник Експертної групи JICA вказав на відсутність альтернативи захороненню сміття у столиці.

«Незважаючи на помітні зусилля у цьому напрямку, альтернатива полігону так і не з’явилася», - відзначив він. Яка б технологія не була – треба робити це негайно, оскільки наявний ресурс закінчується, вважає він.


Інші публікації